Dlaczego warto stosować nici dentystyczne? Jakie są korzyści związane z „nitkowaniem” zębów?

 1. stomatolog głogów nici dentystyczneProfilaktyka
  Nić dociera w miejsca niedostępne dla szczoteczki do zębów- przestrzenie międzyzębowe.   Nitka oczyszcza te okolice, chroniąc przed próchnicą i paradontozą.
 2. Świeży oddech
  Resztki pokarmowe gromadzące sie miedzy zębami z czasem wydzielają przykry zapach. Stosując nitkę nie tylko oczyszczamy tę okolicę ale i dbamy o swieższy zapach z ust, co może przełożyć się na wiekszą pewność siebie.
 3. Trochę liczb
  Ząb składa sie z 5 powierzchni (mezialnej, dystalnej, policzkowej, językowej i okluzyjnej). Szczoteczka czyści tylko 3 z nich (okluzyjną, policzkową i językową). Oznacza to, że bez stosowania nitki oczyszczamy tylko 3/5 powierzchni zęba!
 4. Kto może stosować nić dentystyczną:
  Każdy! Nić jest polecana dla ogółu społeczeństwa. Korzystne jest również stosowanie nici dentystycznej przez dzieci ( pod kontrolą rodziców ).
 5. Rodzaje Nici
  Na rynku możemy znaleźć pełen wachlarz nitek. Woskowane, niewoskowane, z fluorem, bez fluoru, w formie nici, taśmy, nylonowe, teflonowe, smakowe, bez smaku… Którą wybrać?
  Taką, która jest dla Ciebie wygodna, która Ci pasuje. Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej nitki dla Ciebie? Chcesz poznać prawidłowe techniki stosowania? Umówmy się na wizytę. Pomożemy, doradzimy, wytłumaczymy.

  Zespół Twój S-Dentysta