Dentysta Marzena Sikora

lek. stom. Marzena Sikora

22 czerwca 1994 roku Marzena Sikora otrzymała dyplom lekarza stomatologa z rąk rektora Dolnośląskiego Uniwersytetu Medycznego i po odbyciu rocznego stażu w ZOZ Głogów, rozpoczęła pracę jako lekarz dentysta w Głogowie.
Przez 6 lat pracowała w różnych przychodniach, aż w roku 2001 otworzyła gabinet  w Przemkowie. Po roku stwierdziła, że chciałaby również otworzyć gabinet w Głogowie, jako że to właśnie stamtąd pochodzi. I tak, 17 września 2001 otworzyła drugą placówkę na ulicy Gwiaździstej w Głogowie i nazwała ją „Twój S-Dentysta”

Po 17 latach samotnej pracy doczekała się nowego pracownika, gdyż w 2016 roku studia stomatologiczne skończyła jej synowa- Kinga Pawlicka-Sikora. I tak oto, od marca 2018, również po rocznym stażu, w Krakowie, „Twój S-dentysta” zyskał nowego lekarza. Obie panie doktor czekają teraz na marzec 2019, kiedy to w końcu dołączy do nich mężczyzna, mąż i syn w jednym – lekarz stomatolog Nikodem Sikora.

W międzyczasie, w roku 2017 placówka w Przemkowie została przeniesiona do innego budynku, oddalonego o niecałe 50 metrów oraz rozbudowana o kolejne gabinety. Teraz w przychodni znajdują się dwa duże gabinety stomatologiczne, dwa gabinety lekarskie, sterylizatornia oraz przytulna poczekalnia (zdjęcia można zobaczyć w galerii).

Doktor Marzena w roku 2015 roku ukończyła drugi kierunek studiów – medycynę estetyczną na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach i od tej pory jej nową pasją stało się poprawianie niedoskonałości natury, odmładzanie kobiet oraz przynoszenie jeszcze więcej uśmiechu na twarze swoich pacjentów. W stomatologii jej ulubiona dziedzina jest również związana w dużym stopniu z estetyką – pani doktor świetnie odnajduje się w estetycznej odbudowie zębów, protetyce oraz leczeniu zachowawczym.

Doktor Kinga świeżo po studiach zaczęła mocno interesować się endodoncją mikroskopową, pogłębiać swoją wiedzę na ten temat, uczęszczając w rozmaitych kursach oraz czytając literaturę specjalistyczną. Jej pasją jest więc głównie leczenie kanałowe pod mikroskopem, ale również w coraz większym stopniu chirurgia, z którą zaczyna przygodę.